Şampiyonluk maçına U-19 ile çıkmıştı: Hesaplarımız incelenebilir

Serik Belediyespor Kulübü Başkanı İbrahim Şahin, TFF 2. Lig’in son haftasında Esenler Erokspor ile yaptıkları maça 19 yaş altı takımı ile çıkmalarına ilişkin konuştu.

İbrahim Şahin, Esenler Erokspor ile oynadıkları maçla ilgili, “Maçtan 3-4 gün önce futbolcular yanıma gelerek Zonguldak maçının primini sordular. Primlerin ödeneceğini söylememe rağmen sosyal medya hesaplarından Erokspor maçına çıkmayacaklarına yönelik açıklama yaptılar. Biz de bu tehditler üzerine 19 yaş altı takımını sahaya çıkartma kararı aldık. Sahaya çıkmasaydık alacağımız ceza ile bir alt lige düşecektik.” diye konuştu.

“GÜVENMEDİĞİM FUTBOLCU TOPLULUĞU İLE MAÇA ÇIKMAM”

Karşılaşmadan 2 saat önce A takımı oyuncularının sahaya gelerek maça çıkacakları yönünde söylemlerde bulunduklarını anlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onların sahaya çıkıp 5-10 dakika sonra sahadan çekilmeyeceklerini nereden bileyim. Güvenmediğim futbolcu topluluğu ile maça çıkmam. Onlar maçtan çekildiği zaman ben ceza alacağım ve benim kulübüm bir alt lige düşecek. Bu yüzden 19 yaş altı takımımızla sahaya çıktık. Maçımızı oynadık. Başka takımların çeşitli hesapları var. Biz kimsenin iç işlerine karışmıyoruz. İstediğimiz futbolcu ile maça çıkarız. Bize bu zamana kadar yapılan haksızlıklara ve hakem hatalarında etrafımızda kimse yok. Şimdi ne oldu da ’19 yaş altı takımı ile çıkıyorsunuz’ diyorlar.”

İbrahim Şahin, kimin şampiyon olduğunun kendilerini ilgilendirmediğini dile getirerek, “İstediğimiz takımla maça çıkarız. Bizi şampiyonun kim olduğu ya da olmadığı ilgilendirmiyor. Kulübümüzün çıkarlarını gözetiyoruz, gözetmeye de devam edeceğiz. Bu şekilde sosyal medya algısı yapmalarına gerek yok. Çıksınlar sahaya maçlarını oynasınlar. Biz kimseden maddi ve manevi hiçbir şey almadık ve almayız. Biz mertçe ligimizi bitirdik. Sürecimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

“BİZ HİÇBİR KULÜBÜN İÇİŞLERİNE KARIŞMADIK”

İbrahim Şahin, maça çıkmayacağını belirten futbolcularla ilgili yönetim kuruluyla karar alacaklarını bildirdi.

Bir önceki sezon hiçbir futbolcuya borçlarının kalmadığına değinen Şahin, “Kulüp futbolcularının, alacaklarına karşılık sahaya çıkmamalarını normal bulmuyorum. Karşılarında Esenler Erokspor, AcnTürk Sigorta Vanspor girdabı olmasaydı sahaya çıkarlardı. Biz hiçbir kulübün içişlerine karışmadık. Bundan sonra da karışmayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Teşvik primi aldıkları iddialarına ilişkin, kendileri ve çevrelerindeki kişilerin banka hesaplarının sonuna kadar incelenebileceğine dile getiren Şahin, “Bazı kulüplerin söylemleri tamamen asılsızdır. Doğruluğu kabul edilemez. Hayatımız boyunca böyle bir şeyin içine girmedik, girmeyiz. Esenler Erokspor Başkanı ile sadece maçtan bir gün önce ter idmanı için antrenman sahası istediği için görüştüm. O da hayatımdaki ilk görüşmemizdi.” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son hafta maçları tartışmalara neden oldu. Son haftaya 80 puanla lider giren Esenler Erokspor, ligde 14’üncü sırada bulunan ve herhangi bir iddiası kalmayan Serik Belediyespor’a konuk oldu. 78 puanla ikinci sırada bulunan Vanspor ise alt lige düşmesi kesinleşen Bursaspor’a konuk oldu.

Serik Belediyespor, Esenler Erokspor maçına as takımıyla değil, U-19 takımıyla çıktı. Duruma tepki gösteren Vansporlu futbolcular, hakemin düdüğüyle beraber sırt sırta vererek kendi sahalarında bekledi. Bursasporlu oyuncular da bu dakikalarda kendi aralarında paslaştı. Esenler Erokspor’un 19’uncu dakikada skoru 2-0’a getirmesi üzerine Vansporlu futbolcular, Bursaspor maçının 20’nci dakikasında sahayı terk etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x