HÜDA PAR’dan Erdoğan’a yanıt: Kimseye kaybettirmek için…

Geçen hafta ittifak defterini kapattıklarını açıklayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski ortaklarına yönelik sözlerine yanıt verdi.

“DOĞRU ADAYLA KAYBETMEK…”

Bingöl’de seçim otobüsünden partililere hitap eden Yapıcıoğlu, yanlış belediye başkanı adaylarıyla kazanmaktansa doğru adaylarla kaybetmeyi tercih ettiklerini savundu.

Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

– Bundan şu mana çıkmasın, biz kaybetmek için bu yarışa girdik. Hayır. Allah’ın izniyle biz doğru adaylarla kazanmak için bu yarışta varız. Biz kimseye kazandırmak ya da kaybettirmek, başka bir partiye ya da başka bir adaya kazandırmak ya da kaybettirmek için bu yola çıkmadık.

– Biz Bingöl’e kazandırmak istiyoruz. Allah’ın izniyle 1 Nisan günü belki birileri şurada, burada sürpriz oldu, kimse beklemiyordu, HÜDA PAR kazanmış diyecek ama bu 1 Nisan şakası olmayacak. Allah’ın izniyle milletimizin teveccüh göstermesiyle Bingöl’ün kaderi değişecek.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP, Yeniden Refah Partisi ile uzlaşı sağlayamayınca Fatih Erbakan tüm seçim çevrelerinde müstakil olarak seçime girme kararı almıştı. AKP’nin aday yapmadığı çok sayıda belediye başkanı da YRP’nin yolunu tutmuştu.

Sandık yaklaşırken Erdoğan da Erbakan’ı isim vermeden hedef alıp “Partimizin eski belediye başkanlarını, eski milletvekillerini, eski teşkilat mensuplarını aday göstererek kendileri kazanmak değil, bize kaybettirmek için çalışan partiler ortaya çıktı. Hem bize kaybettirmek için çalışıp hem çeşitli beyan ve imalarla bizim gölgemizde yürümeye kalkanlara da müsaade etmeyiz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x